how to make your own website

ورود کاربران

مؤسسه در راه حق از بیش از 50 سال قبل خدمات گرانسنگی در عرصه اندیشه و اخلاق و باورهای دینی به نسل جوان به ویژه دانش ­آموزان و دانشجویان ارائه کرده است.

بخشی از خدمات این مؤسسه، ارسال جزوات رایگان در موضوعات مختلف معارف اسلامی به متقاضیان و مشتاقان کسب معارف اسلام و اهل بیت علیهم السلام می­باشد و به هیچ وجه بی­ احترامی و توهین به اعتقادات و مقدسات دیگران نداشته و با تمام توان به اتحاد و برادری با مذاهب اسلامی معتقد و پایبند است.

حدود 30 سال پیش آقای مولوی عبدالرحمن سربازی اقدام به تألیف جزوه با نام راز دلبران نمودند که در آن نقدهایی به برخی از منشورات مؤسسه در راه حق وارد کرده بودند.

در همان برهه مؤسسه اقدام به نگارش جوابیه­ ای به این نوشتار در قالب جزوه ای به نام کشف راز کرده و نسخه­ ای از آن را جهت آقای عبدالرحمن سربازی ارسال نمود که از آن تاریخ تا به امروز نامه و یا جوابیه­ ای در خصوص جزوه ارسال شده دریافت نشده است.

حال پس از گذشت قریب به 30 سال متأسفانه شاهد هستیم که برخی از افراد و دست اندرکاران تألیف جزوه راز دلبران (به قلم آقای مولوی عبدالرحمن سربازی) با اهداف مرموز اقدام به انتشار جزوه راز دلبران در فضای رسانه ­ای و اینترنتی کرده و علی رغم پاسخگویی مناسب به این جزوه از طرف مؤسسه در راه حق (در قالب جزوه کشف راز) به صورت گسترده ای بر عدم پاسخگویی این مؤسسه به نوشتار مذبور پافشاری می­نمایند.

نخست اینکه انتظار می­رود خوانندگان گرامی با مطالعه دقیق هر دو جزوه از اندیشه و عقل خویش برای قضاوت درست و دستیابی به حق بهره گیرند و تحت تأثیر احساسات قرار نگیرند زیرا آئین صحیح و مذهب درست چیزی است که انسان مکلف به پی ­جویی و تحقیق درباره آن است و در جهان دیگر مورد سؤال و پرسش قرار می­گیرد و در این زمینه نمی­توان به تقلید و دنبال کردن راه نیاکان و خانواده­ ها بسنده کرد زیرا این مسئله با سرنوشت انسان مربوط است و سعادت ابدی و جاودانی انسان درگرو این مسئله است. از این‌رو به پیروان مذهب تشیع و اهل سنت توصیه می­کنیم که برای رسیدن به مواضع درست در مذهب مطالعه دقیق و بررسی عمیق داشته باشند.

نکته دوم اینکه باید به شیوه درست بحث توجه داشت تا چنانچه انحرافی در این شیوه و منهج صورت گیرد درستی و نادرستی مطلب برای انسان روشن شود.

فی المثل به این حقیقت باید توجه کرد که استدلال بر دو گونه است: استدلال برهانی و استدلال جدلی. در استدلال برهانی اثبات واقع ملحوظ است و دلیلی که ارائه می­شود باید متقن و بدون اشکال و قدرت ارائه واقع را صد در صد دارا باشد و در استدلال جدلی می­بایست دلیلی که ارائه می­شود از دیدگاه مخاطب، دلیل بودن آن ثابت باشد مثلاً چنانچه حدیثی به عنوان استدلال جدلی مورد استناد قرار می­گیرد باید شرایط حجیت آن در نزد مخاطب تمام باشد.

نکته سوم اینکه همان‌طور که رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی همواره بر وحدت ملّی و انسجام اسلامی تأکید دارند همه مسلمانان می­توانند با برکناری از تعصّبات و اجتناب از عوامل تفرقه­ انگیز با تفاهم و مذاکره علمی و گفتمان مذهبی از نقاط اختلاف یکدیگر بکاهند و در بسیاری از مباحث به توافق برسند و پاسخ حاضر گامی در این راستا است.

لذا یادآور می­شویم ضمن مطالعه راز دلبران نوشته مولوی عبدالرحمن سربازی چابهاری به جوابیه مؤسسه در راه حق که در دهه شصت نگاشته شده با دقت مطالعه نموده و با عقل سلیم خود قضاوت کنید.

                     هیئت تحریریه مؤسسه در راه حق

 دریافت فایل راز دلبران و جزوه کشف راز

 

 

 

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ.


وقوع حادثه دردناک و تأسف انگیز زمین لرزه در استان کرمانشاه که  منجر به جان باختن و مصدوم شدن جمعی از هم میهنان عزیزمان  شد موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

مؤسسه در راه حق ضمن همدردی و عرض تسلیت با خانواده­های داغدار و آرزوی سلامت برای بازماندگان از خداوند متعال علو درجات برای مرحومین و شفای عاجل برای مصدومین مسئلت می­نماید.

 

 

 تقدیر از فعالیت­های فرهنگی مؤسسه در راه حق

در همایش بزرگ مداحان و هیأت­های مذهبی استان قم

 همایش بزرگ مداحان و هیأت‌های مذهبی استان قم با حضور حضرت آیت الله مکارم شیرازی، دوشنبه شب بعد از نماز مغرب و عشاء در شام میلاد امام کاظم علیه السلام در مدرسه امام کاظم علیه السلام برگزار شد .

در این مراسم ابتدا مداحان و شعرا در وصف غدیر خم و میلاد حضرت امام کاظم (ع) مدیحه سرایی نمودند و سپس  آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به نقش کلیدی و مهم مداحان و شاعران در جاودانه کردن وقایع تاریخی، عنوان کردند: مداحان، مبلغین و گردانندگان هیئتهای مذهبی در راستای آموزش معارف دین و اهل بیت به اقشار جامعه فعال و کوشا باشند و تلاش نمایند.

مؤسسه در راه حق نیز با توجه به سابقه درخشان و داشتن گنجینه ای از محتوای ارزشمند در همین راستا با اهدای 2400 عدد نشریه به مداحان و مدیران هیئات مذهبی در بسته های فرهنگی در موضوعات: 1-  سیمای اهل بیت (علیهم السلام) در احادیث ، 2- توسل به پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و اولیای الهی و 3-  برخی از مسائل زندگی ساز (مردم خواهی انسان دوستی)  در این همایش مشارکتی فعال داشت.

 در پایان جلسه با حضور حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از پیشکسوتان در عرصه مداحی و هیئت داری تقدیر و تشکر شد و از مؤسسه در راه حق و به نمایندگی از مؤسسه از مدیر عامل آن آقای موسوی تقدیر و تشکر گردید.

لازم به ذکر است کانون بسیج مداحان که در حال برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص مداحی و مقتل خوانی میباشد طی چند جلسه و موافقت مدیر عامل موسسه در راه حق آقای موسوی تعداد 200 نفر از اعضای بسیج مداحان را به عضویت مشترکین جزوات رایگان مؤسسه در آورده است.

 

 

اشتراک نشریات رایگان

سامانه پاسخگویی